Jak to všechno začalo

Konečně jsem se dokopala k tomu, abych napsala také něco o nás a představila vám naši značku. 

Když jsem se v roce 2016 vrátila po dvánacti letech z Anglie, vůbec jsem netušila, že budu někdy vyrábět kosmetiku.  Pobyt v Anglii mě, kromě jiného, naučil vážit si práce jiných a ocenit jejich snahu.  Také jsem začala vnímat, že si lidé mnohem více považují ruční práce ostatních.  Vždy jsem byla kreativní a ruční práce mě moc bavily. 

V Anglii jsem začínala jako skoro každý – hlídáním dětí.  Postupně jsem se propracovala přes kavárnu, hotel, restauraci až ke studiu na vysoké škole přímo v Londýně.  Bylo to super.  Po univerzitě jsem si našla práci jako konzultantka v IT firmě.  Práce to byla dobrá, ale mě, jakožto kreativní osobu, nenaplňovala.  Dokonce i můj tehdejší šéf říkal, že je mě tam škoda. 

Po návratu do ČR jsem se chtěla věnovat něčemu smysluplnému, ale neměla jsem dostatek financí.  Znovu jsem se setkala s tehdejším kamarádem Standou.  Standa jako masér měl dlouholetou praxi s oleji a vždy si potrpěl na to nejlepší.  To však často nenacházel a byl nucen si vyrábět masážní oleje sám.  Standa pro toto má obrovský cit a nadání a proto jsme se rozhodli zkusit si vyrobit nějaká tělová másla a bylinné masti na zkoušku.  Zkoušeli jsme různé technologie zpracování.  Testovacími objekty jsme byli my a naše nejbližší okolí. Všichni byli nadšeni.  

NAŠE MOTTO

V knize „Doba jedová“ od Anny Strunecké se dočteme, že je prokázáno že 60% toho, co si naneseme na kůži se vstřebá do těla.  Zjistili jsme, že v běžné kosmetice se nachází poměrně velké množství toxických složek.  To nás motivovalo k vytvoření produktů pouze z přírodních přísad.  Řekli jsme si, že budeme pracovat v duchu motta „Byli bychom ochotni sníst to, co si nanášíme na pokožku?“. 

HYGIENA

Měli jsme vyrobenou určitou řadu produktů, které dávaly smysl a říkali jsme si co dál.  „Doufám, že to nechcete míchat někde v kuchyni!“ spustila na nás paní z hygieny při naší první návštěvě.  Po návštěvě hygieny jsme byli zasypáni otázkami typu: kde bude naše provozovna, kolik to vše bude stát, kdo nám vypracuje projekt, kdo nám poskytne certifikace.  Ale hlavně: „Bude o naši kosmetiku zájem"?.  Odcházeli jsme takoví rozpačití jestli to vůbec zvládnem a jestli to má smysl. 

REALIZACE PROJEKTU

U Standových rodičů jsme nakonec objevili prostory, které sloužily jako skladiště.  Rodiče svolili, že by tam naše provozovna mohla být.  Zajásali jsme, že ono to přece jen nějak půjde.  Začali jsme realizovat projekt.  Nutno ještě podotknout, že nová provozovna něco stojí.  Standa se rozhodl prodat byt (prý se mu tam stejně moc nelíbilo) a jít bydlet přechodně k rodičům.  Následovala fáze realizace provozovny, certifikace a atestace všech našich produktů, tvorba webu, shánění dodavatelů a mnoho dalších věcí spojených s podnikáním.  Nakonec jsme měli pocit, že umíchat krém je to poslední :)

Naše provozovna před rekonstrukcí:

Feelo provozovna pred

Naše provozovna nyní:

Feelo provozovna po

Realizace celého projektu trvala asi půl roku a po kolaudaci provozovny jsme se pustili do práce s plným nasazením.  Standa stojí za recepturami a výrobou všech produktů a běhá s balíčky pro vás na poštu.  A já, Ivča, se starám o chod e-shopu, marketing a sociální média.  

Máme nesmírnou radost z každého posunu dopředu.  Člověk totiž zažívá vzestupy i pády.  Postupně si uvědomujeme že podnikání je to nekonečný proces hledání nových cest, studia, marketingu a budování klientely.  Dáváme do toho všechno a užíváme si to. 

S láskou k vaší pleti, 

Ivča a Standa za Feelo

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení