Dáváme si pauzu. Nějakou dobu nebude možné objednat žádné zboží. Děkujeme za pochopení. Ivka a Standa

Panenský opunciový olej - 5 ml s kapátkem

299 Kč 247,11 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Opunciový olej Feelo zlepšuje pružnost pokožky, hydratuje a rozjasňuje pleť a zanechává ji sametově hebkou.  Oddaluje stárnutí pokožky a vypíná ji. Redukuje stíny a kruhy pod očima a často se přidává do kosmetiky proti stárnutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odkud pochází náš opunciový olej?

Opunciový olej Feelo pochází z Indie, kde kaktusy opuncie rostou ve volné přírodě.  Tyto keře nikdy nebyly hnojeny, šlechtěny a ošetřovány postřiky. Náš dodavatel, kterého jsme si pečlivě a svědomitě vybrali pro vysokou kvalitu jeho produktů, plody ručně sbírá a zpracovává.

Díky svým schopnostem zvládnout dlouhá sucha a stále dávat zdravé plody je opuncie nazývána „zázračnou rostlinou“. Vzácný olej se za studena lisuje z malých, tvrdých semínek, které se nacházejí v baňatém plodu zvaném „tuna“, a které je nutné ručně oddělit od dužiny a pečlivě omýt, osušit.  

Kaktus opuncie roste po celém světě v pouštních a polopouštních oblastech.  Když jsme si letos (únor 2019) projížděli Maroko autem, všude jsme viděli lány opuncií, které místní vysazují jako živý plot na hranice svých pozemků.

Má opunciový olej nějakou vůni?

Ano, má.  Pro nás, je to vůně velice příjemná - ovocná, ale ne příliš sladká.  Všimli jsme si také, že mezi šaržemi olejů mohou být malé rozdíly ve vůni, konzistenci i barvě.  Toto je způsobeno vlivem počasí, které panovalo během sklizně. Dalo by se to srovnat s chutí ovoce nebo vína u nás.  I to se liší ročník od ročníku.

Individualita každého z nás je významným faktorem ve vnímání vůní.  Neustále nás překvapuje, jak rozdílně vnímají lidé vůně našich produktů.  Například ne všichni naši zákazníci sdílejí názor, že v bambuckém másle je cítit lehké oříškové aroma.   Někomu voní, ale někdo vůni ani nevnímá.

Jaké má vlastnosti?

Co se konzistence týče, opunciový olej je mnohem jemnější než arganový olej.  Úžasně se vstřebává, nezanechává pocit mastnoty a neucpává póry (je nekomedogenní).  Tento velmi vzácný přírodní olej obsahuje velké množství esenciálních mastných kyselin, vitaminu E, organicky vázaných minerálů a aminokyseliny.  

Zlepšuje pružnost pokožky, hydratuje a rozjasňuje pleť a zanechává ji sametově hebkou.  Oddaluje stárnutí pokožky a vypíná ji. Redukuje stíny a kruhy pod očima a často se přidává do kosmetiky proti stárnutí.

Opunciový olej lze také použít k hydrataci suchých a poškozených vlasů a obnově zdraví nehtů a kůžičky kolem nehtů.

Jak se používá?

Vodou, ať už obyčejnou nebo květovou, si umyjte obličej, zlehka osušte a pomocí kuličkového aplikátoru naneste tenkou vrstvičku oleje na oblast kolem očí, úst a na čelo.  V případě potřeby, je možné nanést na celý obličej a dekolt. Olejíček poté prsty jemně vmasírujte do pokožky. Opunciový olej je vhodný pro denní i noční užití.

Proč je tak vzácný?

Pro výrobu 1 litru tohoto vzácného oleje je potřeba 800 kg plodů (1 milion semínek) a necelých 40 hodin práce.  Každé semínko obsahuje pouze 5% oleje. Tento časově velice náročný a únavný úkol je v rukou domorodých žen pracujících v kooperativě v Maroku a Indii.

Složení:
opunciový olej

Ingredients:
Opuntia ficus indica seed oil

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz